
1. Першим сильним почуттям юного Франка було його кохання до попівни Ольги Рошкевич. Але після його арешту батьки дівчини заборонили їм спілкуватися.
2. Львів – місто Франка, де він прожив 40 років.
3. В їжі Франко був невибагливий: на сніданок-кава з булкою, на обід-квашені овочі та легкий суп з додаванням квасу, кропиви, грибів. Він ніколи не палив, а випити міг пива чи чарку вина «Золота Ріца»
4. Був арештований: перший раз він провів у камері з кримінальними злочинцями 11 місяців. А після другого арешту, в 1880 році, ледь не помер з голоду.
5. Навчаючись у гімназії, Франко виявив феноменальні здібності: міг майже дослівно повторити товаришам інформацію, яка подавалася вчителями на заняттях. Інтенсивній самоосвіті гімназиста сприяла зібрана ним бібліотека, в якій нараховувалося близько 500 книжок і українською, й іншими європейськими мовами. Іван Якович переклав українською мовою твори близько 200 авторів із 14 мов та 37 національних літератур. Вільно володів 14 мовами.
6. У 1900 році Іван Франко викупив на околиці Львова, яку називали Софіївською, на вулиці Вінцента Понінського частину землі ( 4, 9 сотих землі) і розпочав будівництво своєї вілли.
7. Відомий письменник і публіцист Іван Франко та науковець і політик Михайло Грушевський були безпосередніми сусідами, мешкаючи наприкінці XIX ст. в побудованих поруч віллах елітного львівського району «Софіївка».
8. У І.Франка було багато псевдонімів — Джеджалик, Брут Хома, Мирон, Живий, Кремінь, Марко, (близько 100 псевдонімів). Писав твори не лише українською, а й польською, німецькою та іншими мовами.
9. На честь Франка місто Станіслав було перейменовано в Івано — Франківськ. Ім’я письменника (вулиця Івана Франка) носять вулиці у Києві, Вінниці, Дніпропетровську, Івано-Франківську, Сімферополі, Керчі, Луцьку, Львові, Миколаєві, Одесі, Сумах, Черкасах, Чернівцях, Хмельницькому, Пермі та Луганську, Кіровограді. А в Росії імя письменника носять вулиці в Москві, Липецьку, Пермі, Тулі, Уфі, Чебоксарах і Іркутськ. Ім’я письменника носить вулиця в Монреалі. Його ім’я носить обласний український музично-драматичний театр, освітні заклади та інші установи краю.
10. Спочатку поховали Івана Яковича в чужому склепі. Лише через 10 років залишки Франка перенесли в окрему могилу, відому своїм пам’ятником, на якому Франко-каменяр «лупає сю скалу».