День добровольця

Як відомо, Верховна Рада України 17 січня 2017 року прийняла постанову № 4261 про запровадження в Україні Дня українського добровольця, який відзначається відтепер 14 березня. Свято запроваджено з метою вшанування мужності і героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, сприяти подальшому укріпленню патріотичного духу в суспільстві, посилення суспільної уваги й турботи до учасників добровольчих формувань і в підтримку ініціативи громадськості.

Бібліотека ім. М.С. Грушевського саме 14 березня запросила студентів технікуму промислової автоматики ОНАХТ на захід присвячений Дню добровольця. Його відвідали студенти 1 курсу групи КП-161 з викладачем Новосьоловою А.А.

Урочистість почалася з виконання Гімну України. Потім до нашої уваги був представлена міні стрічка про волонтерів в зоні АТО. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих добровольців.

Олег Симашко з полку «Азов» розповів про свій добровольчий досвід під Іловайськом, Маріуполем, Широкіно …

Військовий журналіст Сергій Братчук розповів про гуманітарну місію «Чорний тюльпан», яку він очолює в Одеському регіоні. «Чорний тюльпан» почав роботу в зоні АТО з 2 вересня 2014 року на прохання Збройних сил України, які після боїв під Іловайськом не змогли зібрати тіла загиблих солдатів. Оскільки комбати так званих «ДНР» та «ЛНР» не допустили на підконтрольні їм території українських військових для збору тіл загиблих, але погодилися на громадянську волонтерську місію. Пізніше «Чорний тюльпан» став частиною Гуманітарного проекту Збройних Сил України «Евакуація 200». С. Братчук поділився тим, як важко повідомляти рідним про загибель їх синів, братів, чоловіків. І додав, що чекає моменту, коли скажуть, що їх місія припиняється і більше не потрібна. Читав свої вірші, присвячені нашим захисникам. Особливо важкими були рядки про очі мами, що сповнені болем від втрати. Навіть, сльози на очі наверталися від цих віршів.

Для нас співав, написані в АТО пісні, Олексій Смирнов з позивним «Маестро». Він, сам за національністю росіянин, залишив дружину і маленьку донечку, щоб захищати Україну. «Хай краще я загину, я вже зріла людина, аніж молоді хлопці 20-23 років,» — сказав він. Він повернувся з АТО живим і зараз продовжує свою діяльність як волонтер.

І на останок добровольці подарували бібліотеці ім. М.С. Грушевського книжки про добровольців, добровольчі батальйони України та волонтерів.
1.

2. Олег Симашко

3. Серг¦й Братчук

4. студенти КП-161

5.

6. Олекс¦й Смирнов (Маестро)

8. Добровольц¦ дарують книги б¦бл¦отец¦