З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві Президент України підписав Указ “Про День захисника України” від 14.10.2014 року № 806, встановивши День захисника України – свято, яке щорічно відзначається 14 жовтня.
Відповідно до Указу Президента України “Про відзначення у 2015 році Дня захисника України” від 23.08.2015 року № 497 для піднесення бойового подвигу, самовідданості громадян, які присвятили своє життя служінню Українському народу, посилення суспільної уваги та турботи про захисників рідної землі, збереження та розвитку національних військових традицій це свято відзначатиметься на державному рівні.
У межах декади було проведено відкрите засідання мовно-літературного гуртка «Берегиня» на тему: «Наша слава, слава України, не вмре, не поляже», присвячене Дню захисника України.
Свято підготовили члени гуртка: студенти групи КП-151 і запрошений студент із групи КС-151.
Відповідальні: заступник директора з виховної роботи Шаповалова Г.В. і викладач української мови і літератури Солов’єнко О.Ф.
Студенти I курсу, які прийшли на свято, переконались, що День захисника України нероздільно пов’язане із розвитком війська та військових традицій. Традиції в житті суспільства і окремої людини відіграють важливу роль. На їх основі створюються моральні ідеали, принципи, переконання і норми, які визначають стосунки між людьми і ставлення громадян до своєї держави. У свою чергу ставлення людини до країни уособлюється у таких поняттях, як “Вітчизна”, “Батьківщина”, а найвищим проявом любові до рідної землі є готовність боронити її ціною власного життя.
Першокурсники познайомилися з культом Покрови, українськими народними традиціями, пов’язаними із цим святом. Також дізналися, що вшанування Пресвятої Богородиці Покрови – захисниці від ворогів має глибоке коріння і в Україні. Традиція вшанування Покрови як покровительки українського війська перейшла від руських князів до козацтва. Свято Покрови Пресвятої Богородиці було одним з найголовніших свят козаків, за що воно отримало другу назву – Козацька Покрова. Бойові традиції, що народилися у давні часи, протягом усієї історії України постійно розвивалися та наповнюються новим змістом новими поколіннями захисників Батьківщини. Через шанобливе ставлення українського козацтва свято у свідомості народу почало асоціюватися з такими поняттями, як військова честь, звитяга, мужність, захист кордонів і рідної землі, побратимство. У ХХ столітті козацькі традиції найяскравіше наслідувала Українська повстанська армія. Студенти дізналися, чому 14 жовтня і стало Днем захисника України, оскільки українці – нащадки воїнів-русичів, козаків, січових стрільців і вояків УПА.
Першокурсники почули про героїв новітньої історії України, вражаючі історії з життя тих, хто відстоює незалежність України. Також на святі говорили і про те, що захисниками України є не лише військовослужбовці, а й усі громадяни, які своєю сумлінною професійною і громадською діяльністю забезпечують економічний, гуманітарний, освітній й інформаційний захист держави. Ведучі розповіли про лікарів, волонтерів, які нерідко ціною власного життя допомагають українській армії, доставляючи до місця призначення технічне оснащення, харчі, теплі речі, амуніцію, ліки. Ці люди стали мирними воїнами і надійними захисниками Батьківщини, а їхня діяльність – зразком самовідданості та патріотизму.
Заступник директора з виховної роботи Шаповаплова Г.В. розповіла про студентів, випускників, які сьогодні зі зброєю в руках захищають територіальну цілісність України. Магльований Антон, студента групи АК-111, що за власним бажанням на III курсі пішов служити до Збройних сил України, воював у зоні АТО, був поранений, переніс шість операцій, сьогодні мужньо бореться за своє ви здоровлення. Випускники Кабанов Володимир і Корсаков Євген, які уже повернулися зі сходу держави, чесно виконали свій чоловічий і громадянський обов’язок.
На свято були запрошені прикордонники, учасники АТО – капітан II рангу Олександр Миколайович Власюк і старший матрос Вадим Михайлович Єфремов. Їх розповіді не залишили нікого байдужими.
Присутні вшанували хвилиною мовчання полеглих за волю і територіальну цілісність України.
Щоб вияснити, чи знаємо: «Хто ми? Чиї сини? Яких батьків?», був проведений конкурс, у якому взяли участь козаки трьох куренів (представники груп КП-151, КП-152 і КС-151).
Козаки-першокурсники продемонстрували, як вони знають власну історію, козацькі звичаї і традиції, усну народну творчість, пов’язану із козацтвом.
Гумор завжди допомагав українцям перебороти найважчі випробування. Курінні отамани підтримали традицію давати нове сміхотворне ім’я своїм козакам і пояснили свій вибір. У наших першокурсників-козаків із почуття гумору все гаразд.
Глядачі також не залишились без справи. Серед глядачів була проведена козацька вікторина.
У спортивному конкурсі наші козаки також довели, що вони є нащадками своїх дідів — витривалі, спортивні, сильні. Курені позмагалися у надуванні повітряних кульок, поїданні козацької каші на швидкість, мірялись силою, перегинаючи руку один одному і перетягуючи канат. У підготовці спортивного конкурсу активну участь взяла викладач фізичного виховання Сахневич О.В.
З масою позитивних емоцій завершилось свято. Журі підвело підсумки і визначило переможців: I місце посіла група КП-152, II місце – група КП-151, III місце – група КС-151. Козаки куренів були нагороджені білетами на вистави українського драматичного театру ім. В.Василька, активні глядачі отримали солодкі призи.