23 жовтня 2014 року у Технікумі промислової автоматики відбулася студентська конференція «Зв’язок поколінь.Україна та Одещина в роки війни 1941-1945 р.р.”, присвячена 70-річчю визволення України від німецької окупації. У конференції прийняли участь студенти 1-3-го курсів. Студенти створили доповіді-презентації, збагатили їх наочними матеріалами (фотокартками та відеоматеріалами), доповнили спогадами учасників Великої Вітчизняної війни, дітей війни.
Кушнір Михайло, студент групи КС-141, у своїй доповіді «Нацистський новий режим» розповів про режим, який встановили німці, захопивши території України: про здійснення широкомасштабної програми винищення населення України, про бажання перетворити людей на рабів, про економічне пограбування і розкрадання природних ресурсів нашої країни. Такі дії фашистів не могли не викликати героїчного протистояння українського народу фашистській агресії.
Ільящук Гліб, студент групи КС-141, у своїй доповіді «Діяльність українських партизан в Одесі в роки Великої Вітчизняної війни» розкрив як діяли люди в роки війни, якими способами і методами боролися, розповів про одеських партизан, про звичайних юнаків та дівчат, що захищали своє рідне місто, про Одеськи катакомби.
Жодного студента не залишила байдужим доповідь студентки першого курсу Хіщенко Олександри «Життя Одеси в роки війни». Вона використала в своїй роботі спогади звичайних людей і ми, начебто, опинилися в 1941 році… в 1942 році… А від перегляду фотографій тих часів, які було продемонстровано під час доповіді, зал завмирав: не вірилося, що таке могло бути.
Марченко Андрій та Смелянчук Костянтин, студенти ІІ курсу представили до уваги учасників конференції сумісну роботу «Маловідомі сторінки історії Одеси за часів війни». Від них ми дізналися про нові винаходи для боротьби з ворогом.
Доповідь Шашенко Дарини, студентки групи КП-142, «Роль жінки у роки війни» довела всім про мужність і героїзм українських жінок, які виборювали мир поруч з чоловіками. Ми пишаємося ними.
А от зворушлива доповідь «Діти війни» Шевякової Галини, студентки групи
КП-142, навіть викликала сльози як у студентів, так і у викладачів: важко було чути спогади про дітей та їх голодне і важке воєнне дитинство, про знущання над ними фашистів заради розваги, про те, як багато лиха вони зазнали, як швидко ставали дорослими…
Завершував конференцію Безденежних Ігор, студент групи АК-131, доповіддю «Українські фронти, що визволили Україну від німецької окупації».
Іноді, історія повторюється. І сьогодні наша країна опинилася під загрозою окупації з боку сусідньої держави. Ми прагнемо миру. Ми відстоюємо мирний шлях розвитку України. Ми маємо стати гідними героїв Великої Вітчизняної війни.