
До Дня пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років в Україні
Скорботна дата. 85-ті роковини Голодомору в Україні.
Голодомор – штучно створений у 1932-1933 роках більшовицьким режимом СРСР голод, від якого загинули мільйони українців.
Протягом тижня, починаючи з 22 листопада у всіх академічних групах Коледжу промислової автоматики та інформаційних технологій ОНАХТ пройшли виховні годині «Пам’ять серця», присвячені цій скорботній даті. Класні керівники та студенти обговорили страшну трагедію – Голодний мор, який забрав життя мільйонів наших земляків. Жорстокість Голодомору полягає в тому, що голод не був наслідком стихійного лиха, посухи або неврожаю, він став результатом навмисної політики більшовицького режиму. Шляхом насильницького вилучення продовольства, блокади сіл та цілих районів, заборони виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресій супроти незгодних тоталітарна система створила для українців умови, які були несумісні з життям.
У бібліотеці КПА та ІТ ОНАХТ розгорнута книжкова виставка, яка відображає події минулого.
Студенти груп другого курсу разом із класними керівниками Куцуком А.В., Пєгусовою Л.А. та заступником директора з виховної роботи Шаповаловою Г.В. взяли участь у круглому столі з питань історичного, соціально-демографічного та морально-психологічного аспектів подій 1932-1933 років в Україні, який був проведений в Одеській національній бібліотеці 22 листопада 2017 року. З великою зацікавленістю студенти слухали розповіді Петрової Н.О., кандидата історичних наук, доцента кафедри археології та етнографії ОНУ ім. І.І. Мечникова, Кушніра В.Г., доктора історичних наук ОНУ ім. І.І. Мечникова, Сікорську В.Ю., кандидата філологічних наук, доцента ОНПУ та інших. Розповіді були вражаючі для студентів тому, що наводилися факти про події, які відбувалися в ці роки на землях Одещини, Миколаївщини та Херсонщини, де сьогодні мешкають наші студенти і їм добре знайомі назви сіл і маленьких міст, про які доповідачі говорили. Студенти жваво задавали питання.
Студенти КПА та ІТ ОНАХТ, які мешкають в гуртожитку коледжу разом із вихователем Глущук Світланою Пилипівною, після тематичної бесіди в пам’ять про численні жертви українців в 1932-1933 роках запалили «свічки пам’яті».