«Книго! Слово! Українсько мово!»

«Книго! Слово! Українсько мово!»

Бібліотечний урок, присвячений Дню української писемності та мови

«О мова, ночі колискова!

Прийми мій радісний привіт

Навік пройшла пора безсловна…

Цвіти і сяй, моя державна.»

О. Олесь.

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Встановлене воно було 9 листопада 1997 року Указом Президента України №1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».

Доброю традицією для студентів і викладачів Коледжу промислової автоматики та інформаційних технологій ОНАХТ стали бібліотечні уроки, виховні заходи у позаурочний час у співдружності із співробітниками бібліотеки-філії № 2 ім. К. Паустовського. Ось і цього разу студенти груп АК-171, КД-171, АМ-171 відділення «Автоматики, механіки і діловодства» разом з викладачами Сахневич О.В., Шаповаловою Г.В., Мінаті В.В. стали учасниками літературно-музичного вечора, присвяченого Дню української писемності та мови.

Завідувач бібліотеки Каріна Апарінова привітала нас зі святом. Каріна Вікторівна розповіла, що 9 листопада щорічно в Україні відзначається День української писемності та мови в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця — послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Українська мова мелодійна, прекрасна і барвиста. Приблизно 45 мільйонів людей розмовляють українською мовою. Наша мова належить до високорозвинених мов світу. Згадали Тараса Шевченка, який обробив, відшліфував і показав світові дорогоцінне каміння – мову простого народу України. Саме він став першим, хто вивів у світ українську літературну мову.
Послідовники Т. Шевченка – це Леся Українка, Іван Франко, Маркіян Шашкевич, сприяли процвітанню та уміжнародненню української мови.

На заході говорили про проблеми мовної культури, які є сьогодні актуальними. Про те, що мовлення кожної людини — це своєрідна візитівка, показник рівня її освіченості й культури.

Ми ще раз почули як звучить українська мова у піснях. У виконанні лауреата Всеукраїнських і міжнародних конкурсів Катерини Мельниченко прозвучала українська народна пісня «Чом ти не прийшов», музика
В. Власова, слова С. Руданського, «Баба в Церкві» і «Пісня про щастя» — музика І. Шамо, слова Д. Луценка. Катерина Мельниченко дуже гарно співала і грала на бандурі.

Продовжили музичну частину заходу артисти – вокалісти Одеської філармонії. У виконанні лауреатів національних і міжнародних конкурсів, артистів – вокалістів Одеської філармонії Анни Слободяник і Анни Шпак пролунали українськи народні пісні: «Ой продала дівчина курку», «Ой там на толчку, на базарі», «Ой джигуне, джигуне», «Спати мені не хочеться», «Сусідка», «А мій милий вареничків просить», «А на лузі лобода».

Наприкінці заходу студенти передивились фрагменти документального фільму про створення української писемності та мови, які підготувала Бардієвська Н.М., бібліотекар КПА та ІТ ОНАХТ.

Н.М. Бардієвська, бібліотекар КПА та ІТ ОНАХТ
2711