Конференція, присвячена 71-річниці визволення Одеси від фашистської окупації

Одним із найбільш світлих і важливих свят для одеситів є 10 квітня — День звільнення Одеси від фашистської окупації. Усі одесити, як один, відзначають цей знаменний в нашій історії день.

06.04.2015 р. в ОНАХТ проходила конференція, присвячена 71-річниці звільнення Одеси від німецької окупації. В ній прийняли участь студенти Одеської національної академії харчових технологій, Одеського державного екологічного університету, Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова. Були присутні студенти Технікуму промислової автоматики ОНАХТ.

Конференція почалася доповіддю «Одеса – перлина Чорного моря», з якої ми згадали про м. Істріан, що був на місці сучасної Одеси близько 2000 років тому, про заснування Хаджибея, про фортецю Єні-Дунія. Дізналися про історію вулиці Дерибасівська, заслухали доповіді на теми: «Про подвиг Одеси в роки війни», «Про маршала Р. Малиновського», «Визволення Одеси: сторінки історії, хроніки героїзму». Особливо запам’яталася доповідь «Город помнит своих героев», в якій нам доповіли про назви вулиць Одеси і героїв війни, на честь яких вони названі. В доповіді «Пам’ятки воєнної історії Одеси» доповідачка згадала про подвиг студентів вищих навчальних закладів Одеси, згадавши кожен з них, і ілюструвала розповідь фотокартками пам’ятників і стел, встановлених на честь загиблих героїв. Не оминули теми і про Одеські катакомби. Завершила конференцію доповідь студентки про культуру Одеси.

Всі доповіді були ілюстровані фотокартками Одеси, її вулиць, воїнів, звичайних людей, катакомб часів війни і сучасного періоду, були використані і карти Одеси, Хаджибея, Єні-Дунії.

DSC_0058

DSC_0054

DSC_0050

DSC_0047

DSC_0044

DSC_0041

DSC_0033