Пам’ятаємо героїв Другої світової

У рамках проведення тижня «1939 — 1945. Пам’ятаємо.» у Коледжі промислової автоматики та інформаційних технологій ОНАХТ була проведена єдина виховна година «Кривава ціна миру в Європі. Пам’ятаємо героїв Другої світової».

В ході годин спілкування класні керівники разом із студентами згадали, що 73 роки тому об’єднані сили Антигітлерівської коаліції змусили Німеччину капітулювати. Мільйони українців віддали свої життя за перемогу над фашизмом, тому Україна має право належати до європейської сім’ї. Втрати України у Другій світовій війні вражають: за різними оцінками загинуло від 8 до 10 мільйонів людей, понад 2 мільйони примусово вивезли на роботу до Третього рейху. Таку статистику наводили студенти у своїх повідомленнях під час класної години. Також згадали про сотні полководців і воєначальників із українським корінням – серед них Семен Тимошенко, наші земляки Радіон Малиновський, Іван Черняховський, а також Павло Рибалко, Кирило Москаленко, Дмитро Лелюшенко, Олексій Берест, Кузьма Дерев’янко та інші. «Битва на українських землях тривала 1225 днів і ночей. На території України проводилось 9 оборонних і 29 наступальних операцій, а на її визволенні від нацистів зосереджувалася майже половина сил Червоної армії.

Викладач хімії і біології, Алла Степанівна Артеменко розповіла студентам про героїчний шлях свого батька – двічі Героя Радянського Союзу Артеменка Степана Єлизаровича.

Великі подвиги не забуваються. Але сьогодні Українська держава знову платить кров’ю за ті цінності, які європейці відстоювали у Другій світовій війні. Але будь-який агресор, який марить новими територіями, брязкає зброєю і нехтує волею народів, неодмінно повторить долю гітлерівського режиму.

Викладач історії Виходцевська Юлія Олександрівна розповіла студентам історію впровадження нового символу Перемоги — квітки маку, що нагадує мішень, від якої розходяться сліди крові.

15 травня студенти Коледжу разом із викладачами взяли участь у покладанні квітів до пам’ятника Невідомому матросу на меморіальному комплексі нашого міста – Алеї Слави. Хвилиною мовчання студентство вшанувало пам’ять про українців, які стали жертвами Другої світової війни, тоталітарних режимів, усіх загиблих за волю і незалежність України, Героїв Небесної Сотні, військовослужбовців, які полягли, захищаючи рідну землю від агресора на Сході України.
IMG_0523

IMG_0521

IMG_0522