Студентська конференція циклової комісії програмування

3 листопада в ТПА ОНАХТ циклова комісія програмування провела студентську конференцію на тему: «Розвиток інформаційних технологій як запорука покращення якості життя людей в обмеженими можливостями». На заході буди присутні студенти четвертого курсу, викладачі циклової комісії, а також гість із ОНАХТ – викладач кафедри комп’ютерної інженерії Швець Наталя Василівна.

Як зазначила в своїй промові голова циклової комісії Склярова Юлія Олегівна, ця тема була обрана невипадково. Адже з’явилось бажання обговорити зі студентами речі, які є безумовно важливими, з якого боку на них не подивись. І справді, люди з обмеженими можливостями мають багато проблем на рівні побуту – далеко не всі парадні в місті мають пандус для інвалідів на візку, рідко можна знайти в місті світлофор, який надає голосові повідомлення, а як важко людині, що не чує, пояснити в марштурці, на якій зупинці їй потрібно вийти. Тому мета цього заходу – продемонструвати, який внесок майбутні випускники-програмісти можуть зробити, аби покращити життя таких людей.

Студенти розглянули різні напрями – від друку протезів на 3d-принтері до систем комп’ютерного зору, що підказує незрячим, який об’єкт розташований попереду. Не могли не згадати і Стівена Хокінга, який, не дивлячись на хворобу, веде активний спосіб життя, а допомагає йому в цьому програмно — апаратне забезпечення. Також був продемонстрований студентський проект по розробці програмного забезпечення для людей з вадами слуху, що буде завершений та захищений в рамках дипломної роботи.

_unkdypsreg

2vawbt4oim

9zscuwxwxhm

apwynla74i8

cjvelshvvfs

dkixk7jfiaq

jxpcnteucza

odlmaomlufm

tpduovhbxgw

xfm7kiuqr-0