Святкування 160-ї річниці від Дня народження І.Я. Франка

Подія, присвячена 160-й річниці від Дня народження великого українського письменника — поета, прозаїка, драматурга, автора понад п’яти тисяч літературних творів, талановитого перекладача світової літератури, багатогранного вченого-теоретика, історика, фольклориста, етнографа, громадсько-політичного діяча, митця світового рівня Івана Яковича Франка, не залишилась поза уваги студентів і викладачів циклової комісії гуманітарних дисциплін нашого технікуму.

Протягом року у кабінетах мови й літератури викладачами були організовані виставки експозицій, фотоматеріалів «160-річчя від Дня народження І. Франка», перегляд студентами документальних фільмів про життя та творчість І. Я. Франка, художніх фільмів за його творами.
Для широкого ознайомлення Доломанчук О.М представила виставку фотоматеріалів на сайті технікуму.

У традиційній співпраці з Одеською національною бібліотекою Солов’єнко О.Ф провела засідання Клубу зустрічей з цікавими людьми «Лиш боротись – значить жить!» у формі круглого столу. З розповіді працівника Державного літературного музею студенти I і II курсів познайомились з маловідомою сторінкою життя Каменяра – перебування І. Франка в Одесі, зв’язок Івана Яковича з культурним середовищем нашого міста. Переглянули виставку творів письменника, підготовлену працівниками бібліотеки.
1
2

Завдяки викладачам комісії студенти відвідали театральні постановки музично-драматичних театрів м.Одеси.
3

4

5

Молодіт О.В. організувала для студентів віртуальні екскурсії до музеїв письменника.
6

Як підсумком вшанування особистості І.Франка Пивоварова Л.В провела студентську конференцію на тему «Багатогранна діяльність І.Франка у справі розвитку української літератури. Перекладацька діяльність», учасниками якої стали студенти 1 і 2 курсів і викладачі циклової комісії гуманітарних дисциплін.
7

Під керівництвом викладачів Маначиної І.С., Молодіт О.В., Доломанчук О.М., Пивоварової Л.В., Солов’єнко.О.Ф. студенти I і II курсів підготували доповіді, у яких спробували дослідити маловідомі сторінки біографії Івана Франка, окреслити окремі грані духу і самобутнього таланту велетня нової української літератури.
8
9

У виконанні студентів та учасників художньої самодіяльності прозвучали поезії та пісні.

Родзинкою конференції стало декламування студентами поезій І.Франка різними мовами та уривків перекладів поета з французької, німецької та англійської мов.

Стирає час міста і роки,

Як невгамована ріка,

Але не може стерти кроки

У вічність велета Франка