Таємниці підземної Одеси

Незважаючи на те, що більшість спеціальностей в КПАІТ ОНАХТ технічні, велика увага приділяється вивченню історії та інших гуманітарних наук. Студенти «гризуть граніт знань» на лекціях, здають семінари, пишуть реферати і контрольні роботи, але викладачі історії Виходцевська Ю.А. і Новосьолова А.А., розуміють, що краще «один раз побачити, ніж 100 разів почути» і регулярно відвідують зі студентами музеї, виставки і театри. В цей раз вони запропонували студентам відвідати унікальний одеський музей «Таємниці підземної Одеси». Так, так, ті самі легендарні одеські катакомби. В цьому починанні їх підтримали куратори першого курсу Помпенко І.Г. і Маначина І.С. Групи КС-161, КП-141, КП-171 і КП-172 в буквальному сенсі цього слова — «пішли під землю». Одеські катакомби — мережа підземних ходів і лабіринтів під Одесою.

У різний час катакомби займали важливе місце в житті одеситів. Так в 18-19 століттях катакомби були перевалочними базами для контрабандистів, малинами для різних банд, в’язницею для жінок, проданих у рабство. В революцію були місцем збору підпільників, місцем для друкарні більшовицької газети. В роки війни в катакомбах Одеси ховалися партизанські і диверсійні загони. У повоєнні роки (роки холодної війни) систему катакомб використовували для будівництва протиатомних бункерів.

Відвідавши музей «Таємниці підземної Одеси» студенти дізналися ці та інші історії, але так само змогли на власні очі побачити, як це було. Вони побачили протиатомний бункер, пройшли через заводнену частину, відвідали дикі катакомби. Побували на партизанській стоянці і на бандитській малині. Такі враження надовго залишаються в пам’яті і викликають пекуче бажання відвідати катакомби ще не один раз.
1

3

4

6

10