Зустріч-бесіда з представниками відділу поліції

«… Незнання законів не звільняє від відповідальності …»

У межах Тижня правових знань, який триває в Коледжі промислової автоматики та інформаційних технологій ОНАХТ, на відділенні «Автоматики, механіки і діловодства» відбулася зустріч-бесіда з представниками Портофранківського відділу поліції м. Одеси зі студентами І курсу.

На захід були запрошені інспектори ювенальної превенції К.А. Литвиненко і Л.А. Мінакова, які провели профілактичну лекцію для студентів на тему «Недопущення вчинення правопорушень серед неповнолітніх та їх відповідальність за скоєне».

Мета заходу – вдосконалити знання молоді про їхні права та обов’язки, про правопорушення, розвивати уявлення про наслідки протиправних діянь, формувати негативне ставлення до правопорушень, формувати уміння протистояти негативним впливам, формувати повагу до держави, її органів, виховувати самоповагу, почуття гідності й відповідальності за себе та за свої вчинки.

В ході бесіди першокурсники дізналися:

— Які заходи впливу застосовуються до неповнолітніх осіб?

— Які адміністративні правопорушення найчастіше вчиняються неповнолітніми?

— Якими є основні причини вчинення правопорушень неповнолітніми особами?

— Яка відповідальність передбачена за невиконання батьками або особами, що їх замінюють обов’язків щодо виховання дітей?

— З якого віку настає кримінальна відповідальність неповнолітніх осіб та які її особливості?

— Які злочини вчиняються неповнолітніми найчастіше та які основні причини злочинності неповнолітніх?

-Чи несуть батьки та в якій мірі, відповідальність за злочини, скоєні неповнолітніми дітьми?

Студенти мали можливість задати питання інспекторам, на які отримали вичерпні відповіді щодо правового захисту та правових гарантій неповнолітніх.

Зустріч пройшла у приємній дружній атмосфері та невимушеній обстановці. Кожен мав можливість поспілкуватись з інспекторами з ювенальної превенції та отримати відповіді на важливі, хвилюючі кожного з нас питання.

Стоянова Р.В.,

завідувач відділення

«Автоматики, механіки і діловодства»

КПА та ІТ ОНАХТ

IMG_0181

IMG_0182

IMG_0184

IMG_0186

IMG_0188

IMG_0190