До структури Коледжу промислової автоматики та інформаційних технологій ОНАХТ входить відділення загальноосвітньої підготовки, яке протягом багатьох років успішно вирішує питання організації освітнього процесу на першому та другому курсі і адаптації студентів нового набору до нових умов навчання.
На високому рівні проводяться тижні предметних (циклових) комісій. Перелік заходів охоплює відкриті заняття, конференції, тематичні вечори, вікторини, змагання, екскурсії, зустрічі з випускниками коледжу та провідними спеціалістами. Така форма роботи циклових комісій дає можливість реалізувати міждисциплінарні зв’язки, спонукає студентів до активної життєвої позиції.
Основні напрямки навчальної роботи зі студентами:
- надання повної загальної середньої освіти;
- формування ґрунтовних знань із загальноосвітніх дисциплін;
- удосконалення форм і методів навчання;
- поглиблене вивчення іноземних мов;
- комп’ютеризація освітньої діяльності;
- проведення психолого-педагогічних досліджень;
- фізична підготовка студентів.
Традиційними є проведення Дня студента, зустрічі з письменниками, визначними людьми краю, працівниками правоохоронних органів, лікарями, організація туристичних походів, поїздки до історичних місць нашого краю та за межами області.
Основні напрямки культурно-масової роботи зі студентами:
- формування всебічно розвиненої, соціально-активної особистості з глибоким почуттям відповідальності;
- забезпечення духовної єдності поколінь, виховання поваги до батьків, старших, культури та історії рідного народу;
- формування високої естетичної культури, розвиток естетичних потреб і почуттів;
- стимулювання творчих потенціалів особистості.
Основною метою діяльності відділення є сприяння організації освітнього процесу із загальноосвітньої підготовки відповідно до чинного законодавства та його науково-методичного забезпечення, впровадження до освітнього процесу сучасних методик та технологій. Кабінети відділення забезпечені необхідними меблями, інвентарем, технічними засобами навчання, обладнано мультимедійну аудиторію, що дозволяє ефективно проводити теоретичні та практичні заняття з використанням інноваційних методів навчання.
Педагогічний колектив відділення загальноосвітньої підготовки має значний досвід роботи, високу професійну та педагогічну майстерність у напрямку підготовки студентів початкових курсів.