10 жовтня розпочалася декада циклової комісії гуманітарних та соціальних дисциплін. Викладачі комісії склали програму декади і підготували ряд цікавих заходів, присвячених Покрові Пресвятої Богородиці та Дню захисника України
І. День захисника України
З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу Указом Президента України від 14.10.2014 року було встановлено День захисника України – свято, яке щорічно відзначається 14 жовтня.
У межах декади було проведено відкрите засідання мовно-літературного та історичних гуртків на тему : «Наша слава, слава України, не вмре, не поляже», присвячене Дню захисника України.
Першокурсники познайомилися з культом Покрови, українськими народними традиціями, пов’язаними із цим святом. Також дізналися, що свято Покрови Пресвятої Богородиці було одним з найголовніших свят козаків. Через шанобливе ставлення українського козацтва свято у свідомості народу почало асоціюватися з такими поняттями, як військова честь, звитяга, мужність, захист кордонів і рідної землі, побратимство. У ХХ столітті козацькі традиції найяскравіше наслідувала Українська повстанська армія. Студенти дізналися, чому 14 жовтня і стало Днем захисника України, оскільки українці – нащадки воїнів-русичів, козаків, січових стрільців і вояків УПА.
На свято були запрошені учасники АТО – заступник декана факультета підготовки спеціалістів військової розвідки та спеціального призначення Військової академії (м. Одеса) В. В. Жолондевський і курсанти Сергій та Василь
Їх розповіді не залишили нікого байдужими. Студенти зацікавлено слухали і задавали питання.
Першокурсники почули про героїв новітній історії України, вражаючі історії з життя тих, хто відстоює незалежність України.
Ведучі розповіли про лікарів, волонтерів, які нерідко ціною власного життя допомагають українській армії. Ці люди стали мирними воїнами і надійними захисниками Батьківщини, а їхня діяльність – зразком самовідданості та патріотизму.
Присутні вшанували хвилиною мовчання полеглих за волю і територіальну цілісність України.
Студенти I курсу, які прийшли на свято, переконались, що День захисника України нероздільно пов’язане із розвитком війська та військових традицій.
Свято підготовили члени гуртків: студенти групи КД-171, КС-171 і АК-171, викладач Солов’єнко О.Ф., заст.директора з виховної роботи Шаповалова Г.В.
ІІ. 11 жовтня 2017 року в актовій залі навчального корпусу № 2 відбувся захід «Козацькі розваги» для студентів І – ІІІ курсів.
Під керівництвом викладача фізичного виховання Сахневич Ольги Василівни і викладача історії України Новосьолової Альони Анатоліївни студенти технікуму взяли участь у розважальних конкурсах: перетягування канату, армреслінгу, «Поїдання гречаної каши на швидкість», «Надування повітряних кульок більшого об’єму» та інші. Також сучасним козакам треба було пред’явити свої знання з історії виникнення українського козацтва, традицій козаків.
ІІІ. Конкурс стіннівок до дня захисника України та його результати
В межах тижня циклової комісії «Гуманітарних та соціальних дисциплін» пройшов конкурс стіннівок, присвячений Дню захисника України та Дню українського козацтва. Студенти І курсу підготували стіннівки в заданій тематиці.
В конкурсі прийняли участь студенти спеціальностей 121 «Інженерія програмного забезпечення», 122 «Комп’ютерні науки» та 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа».
Журі у складі: голови ЦК Солов’єнко О.Ф., заст. директора з ВР
Шаповалової Г.В. та зав. відділення Стоянової Р.В., визнало, що всі роботи, представлені на конкурс були дуже достойними та розподілило призові місця між учасниками наступним чином:
— І місце розділили групи КС-171 та КП-172;
— ІІ місце зайняли групи КД-171 та КП-171.
Дуже дякуємо групам за участь!
ІV. Конкурс «Народ мій є! Народ мій завжди буде!
Ніхто не перекреслить мій народ!». Результати конкурсу.
У межах предметної циклової комісії гуманітарних і соціальних дисциплін проведено конкурс робіт на тему: «Народ мій є! Народ мій завжди буде! Ніхто не перекреслить мій народ!»
У конкурсі взяли участь студенти I курсу. Любов до Батьківщини, біль за події на сході України, усвідомлення необхідості захисту рідної землі від ворога — стали основними думками творчих робіт студентів.
«Що для нас сьогодні означають слова Симоненка? Чи мають для нас якийсь зміст? Дійсно, мають! Адже попри всі труднощі, ганьбу і утиски, ми, українці, є народом, який живе в незалежній державі і готовий протистояти кожному, хто посягне на нашу землю.
Нам, молодим, жити, рости і розвиватись в Україні, на теренах якої і сьогодні йде збройний конфлікт.
Як ми поведемося в цій ситуації? Відвернемося і скажемо: «Будь що буде»? Ні! Так бути не повинно.
Чи є ми патріотами своєї Батьківщини?
Чи гідні ми носити звання «українець»? Якщо «так», то, дійсно, наша слава не вмре й не загине».
Глодаренко С.
«Мій народ має дуже давню історію, за час якої він подолав багато перешкод на шляху до вільного існування. Незважаючи на усі обєктивні і субєктивні перешкоди на шляху до цієї волі, ми, українці, не змирилися з тяжкою долею ні у минулому, ні у сьогоденні та не змиримося ніколи, бо наш народ єдиний та сильний духом.
Ми, молодь, повинні шанувати своіх героїв-захисників, бо завдяки ним ми маємо можливість вчитися і жити в українській державі, на рідній землі.»
Тіщенко Д.
«Українці в усі віки захищали рідну землю від ворогів, але брали в руки зброю лише тоді, коли змушував ворог, бо не було більшого щастя мого народу, як мирна праця на своїй землі. Хлібороби, трударі, добрі і щедрі люди — ось риси представників мого народу. Багатий душею мій народ і талановитий.
Такий народ заслуговує кращої долі. Сподіваюся, що він її матиме».
Пчолкін М.
«Боротьба за незалежність України й сьогодні «гримить над світом»! І сьогодні тисячі й тисячі відданих Україні синів і дочок готові віддати своє життя, захищаючи її незалежність.
Стійкість, незалежність, беззахисна любов до рідної України учасників бойових дій на сході нашої держави — незаперечний доказ безсмертя нашої країни та нескореності українського народу».
Мовчан М.
«Не знайшлося ще того, хто зламав би волю українців. Ми пережили катування монголів, знущання російських імператорів, людоїдські знущання Сталіна, то хіба не переживемо сьогодішні катування ворога? Виживемо !Переживемо!
Ніколи вже не настане для нас той день, коли ми знову перестанемо гордитися тим, що ми-українці!»
Бондар В.
«Я вважаю,що треба боротися за свій народ, свою країну. Ніхто не знищить мій народ».
Корнієнко О.
«Зараз Україна відстоює свої права і свободу. І ми впевнені -ми вистоємо. Сотні людей, не байдужних до наших захисників, збирають і відправляють на передову теплу одежу, бронежилети, ремонтують військову техніку. Отже, були ми незламними і незалежними і назавжди такими залишимося».
Єнін М.
«Наш народ незламний, і попри всі негаразди, ми готові відстоювати свою незалежність та цілісність. Беззаперечний доказам цього є стійкість та незламність українських воїнів-захисників.Також прикладом великого сердця є наші волонтери. Їх роботи щодо запезпечення наших героїв найнеобхіднішим наближає перемогу.
Отже, я вірю: немає сил, які б зламали волю та єдність українців. Незважаючи на негаразди, що можуть трапитись, треба йти до кінця і ніяк не здаватися .
Наша перемого зовсім близька. «
Жакетов Є.
«Протягом довгого історичного часу український народ бажав створення власної держави, бо не може існувати нація без держави. Було дуже складно українцям, перебуваючи у різних державах. І ось 1991 рік. Історична подія: створена наша українська держава. І з того часу єність українців, їх патріотизм тільки зміцнюється, особливо в останні роки.
Я вірю: ніщо, ніколи не зупинить існування українського народу, особливо поки живі традиції, культура, мова, дух та єдність нашого народу.»
Поплавський М.
«Мій народ має дуже давню історію, за час якої він подолав багато перешкод на шляху до вільного існування. Незважаючи на усі обєктивні і субєктивні перешкоди на шляху до цієї волі, ми, українці, не змирилися з тяжкою долею ні у минулому, ні у сьогоденні та не змиримося ніколи, бо наш народ єдиний та сильний духом.
Ми, молодь, повинні шанувати своіх героїв-захисників, бо завдяки ним ми маємо можливість вчитися і жити в українській державі, на рідній землі.»
Тіщенко Д.
Переможцями конкурсу стали такі студенти: Глодаренко С. (КС-171) — I місце, Тіщенко Д. (АК- 171) — II місце, Мовчан М. (КС-171) — III місце.